0212 963 39 00
  05445828343

Cami Avize fiyatlarına etki eden faktörler

1- Kalite sertifikalarına sahip olması:

Cami avizesi ya da avize aydınlatma armatürü satın alırken Araştırılması gereken en önemli unsur, üretici firmanın belirli bir kalite ya da test Sertifikasına sahip olup olmadığı sorulmalıdır.

Ülkemizde TSE Kurumu avize testlerini üreticinin talebi ile profesyonel testler yaparak belgelendirmektedir.

Testlerin içeriğinde, elektirik aksamları için yüksek gerilim elektrik testi, taşıyıcı elemanlar için ağırlık yük testi, insan nefesi ve ortam ısısı içim  ve buhar testleri,kullanılan hammddenin sıvı buhar testinde paslanmamazlık gibi yöntemlerle avizelerin dayanım ve kullanmada olası zararları engellemektedir.

Ülkemizin itibarlı test ve sertifikalandırma kurumu TSE belgesi sorulmalıdır,Tse belgeli ürünler imalat bantı ve teknikleri sertifikanldırılmış üreticiler anlamına gelir,Tse satndarlatlarının belirledigi üretim size uzun ömürlü avize üretmemizin garantisidir.

2- Kullanılan malzeme türü ve nitelikleri:

Avizelerin bağlantı kısmı (gergi kolları ) yük taşıyıcıları kalibrasyon ve sertlik bakımından zamak, demir gibi metallerden üretilmektedir.(avizenin diger kısımları paslanmaz veya prinç olarak üretilir) .k

Bunlar üzerine paslanma ve renk atma riskine karşı çeşitli renk boyalar ve vernik ile dekore edilebilir.

Lütfen aldanmayın fiyata degil kaliteye önem veriniz,renkleri pirinç görünümlü olsa da demir üzeri prinç renk kaplama yapılarak renk verilir ve  çerçeveler zamanla oksit (Pas) ve soyulma olmaktadır.(Not: Demir ile paslanmaz/pirinç arasında 20 kata yakın fiyat farkı bulunmaktadır.)

3- Kullanılan kablo ,duy, led, ampul lerin standart ve kaliteleri:

Avizenin asıl unsuru olan elektrikli aydınlatma da kablolzfı ısıya dayanıklı olmalıdır aksi halde akım geçen ve ısınan kablolar zamanla deforme olur ve avizenizde kısa devre yapabilir bu sorun bina tesisatınızda büyük sorunlara yol açabilir ,porselen duy kullanılmalıdır ( ampul yuvası) paslanmaya ve ısıya dayanıklı olmalıdır , ampul gibi bileşenleri ülkelerin belirlediği standartlarda olmalıdır teknolojiye uyum sağlanmalı ve tasarruflu led ampul kullanılmaldır.

Bunlara bağlı doğabilecek tehlike ve malzeme ömürleri dikkate alınmalıdır.

4 Sevkiyat ile Montajı yetkili servis tarafından yapılması:

Üreticiden istenen sevk ve montajı eğitimli, ehliyetli uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.Avize bağlantı zincirinin yük kalibrasyonu hakkında bilgi sahibi olamalıdır aksi halde avizenizin kopma düşme gibi sorunları ile karşılaşabilirsiniz,bağlantı kancaların kontrolleri kullanılması gereken zincir ölçüsü için lütfen firmamız ile ieltişime geçiniz..

5 . Ürünün garantisi ve süresi :

Tüm işlerin firma bünyesinde bulunan elektrik mühendisinin kuontrolü ile yapılması gerekmektedir niteliklerin korunabilmesi için vergi mükellefiyeti olan resmi üretici firmadan kaşeli garanti belgesi ile garanti süresi başlamalıdır, kaşeli garanti belgesi vermeyen firmalara üretim yaptırmaktan kaçınınız.


Cami Avizesi Ürün Standartları

KRİSTAL TAŞLI ÜRÜNLERİMİZ,TAMAMEN EL İŞÇİLİĞİDİR.SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZİN TALEBLERİ DOĞRULTUSUNDA; YERLİ İMALAT KRİSTAL TAŞLARI ÜRÜNLERİMİZDE KULLANMAKTAYIZ.

ÜRÜNLERİMİZİN TAMAMI "TSE" KALİTE STANDARLARINA UYGUN OLARAK FİRMAMIZIN SAHİP OLDUĞU "TSE" KALİTE İMALAT SERTİFİKASI ŞARTLARINA GÖRE İMAL EDİLMEKTEDİR.

ÜRÜNLERİMİZDE; ANA KASA ve GÖRSEL TAŞ DİZİMLERİNDE , İKİ TAŞ ARASINA KULLANILAN ve PABYON" OLARAK KULLANDIĞIMIZ ÜRÜNLERDE YİNE , MS.63 PRİNÇ HAMMADDEDEN VERNİKLİ ve FIRINLI OLARAK İMAL EDİLMEKTEDİR.

YİNE ÜRÜNLERİMİZİN İMALATINDA KULLANMIŞ OLDUĞUMU TÜM ÇEŞİT VE EBAT ELEKTRİK TESİSAT KABLOLARI "TSE" KALİTE SERTİKASI UYARINCA İMALAT YAPAN FİRMA ÜRÜNLERİ TERCİH EDİLMMEKTEDİR.

ÜRÜNLERİMİZİN TÜM METAL AKSAMLARI; İÇ PİYASA İMALATI OLAN; MS.63 ORJ.PRİNÇ HAMMADDELERDEN İMAL EDİLMEKTEDİR.

İMALATTA KULLANILACAK HER BİR METARYEL PARÇANIN, 1 cm. ÇAPTAN - 20 mt.ÇAPA KADAR FARK ETMEZ,EL İŞÇİLİĞ İLE, POLİSAJ CİLA MAKİNASINDA EL İŞÇİLİĞİ TÜM YÜZEYLERİNİN EŞİT ŞEKİLDE SİLİNMESİ,TEMİZLENMESİ ve İŞLEMEYE HAZIR HALE GETİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR.BİR CAM GİBİ YÜZEYLERİNİN , PÜRÜZSÜZ , TEMİZ ÇAPAKLI OLMAMASINA DİKKAT EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR. ÇÜNKÜ BU İŞLEMLER SIRASI İLE ve DİKKATLİCE YAPILMAMASI DURUMUNDA, BUNDAN SONRAKİ İŞLEM VERNİK KAPLAMA OLACAĞI İÇİN, HATADAN GERİ DÖNÜŞ SÖZ KONUSU OLMAYACAK HİÇTE ALICININ SAHİP OLMAK İSTEDİĞİ BİR ÜRÜN GERÇEKLEŞMİŞ OLMAYACAKTIR.

EN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUS İSE, ÜRÜNLERİN VERNİK KAPLAMA İŞLEMİNİN ÇOK TİTİZLİK İLE TEMİZ BİR İŞÇİLİKLİ, TEMİZ ve İMALATTAN BİR ORTAMDA ÜRÜN EBATLARINA GÖRE, TABANCA İLE PÜSKÜRTME VE TÜM KÜÇÜK PARÇALARIN İSE DALDIRMA YÖNETİMİ VERNİK İLE TÜM YÜZEYLERİNİN KAPLANMASI ve TEMAS EDİLMEYEN İĞNE UCU KADAR BİR YÜZEYİN DAHİ KALMADIĞA DİKKAT EDİLMESİ GEREKMEDİR.

TÜM BU İŞLEMLERDEN SONRA;ÜRÜNLERİN VERNİKLENMİŞ HALİ İLE DİNLENDİRİLMESİ SÜZÜLME İŞLEMİNİN ACELE İMALAT YAPMA MANTIĞINA KAPILMADAN,KENDİ HALİNE BIRAKILMASI VE VERNİKLERİN PRİNÇ METAL AKSAMLARIN TÜM YÜZEYLERİNE SŞİT OLARAK YAYILMASINA,İŞLEMESİNE ÖZEN GÖSTERMEK GEREKMEKTEDİR.TÜM İŞLEMLERDEN SONRA ÜRÜNLER BİR BİRİ ÜZERİ DEĞMEYECEK ŞEKİLDE ASKI ŞEKLİNDE VERNİK FIRININA YERLEŞTİLMELİ; MİN. 90 c MAK. 120 c. DE , 90 ila 120 DAK.PİŞİRİLMELİ, BU SÜRENİN SONUNDA ÜRÜN HEMEN İMALATA İÇ MONTAJA ALINMAMALI VE 60 ila 90 DAK.SOĞUTULMALI AKABİNDE ÜRÜN METAL AKSAMLARI İÇ MONTAJA ALINARAK,MODEL AVİZELER İMALATINA BAŞLANILMALIDIR

BU İŞLEMLERİ YAPAN BİR FİRMADAN ÜRÜNLERİ SATIN ALDIĞINIZDA,HİÇ BİR ENDİŞEYE KAPILMAYIN BU KADAR ÇOK İMALAT AŞAMASINA DİKKAT EDEN ve KALİTE METARYALLER KULLANAN BİR FİRMANIN ÜRÜNÜNDEN , ALLAH'IN İZNİ İLE,ZARAR DEĞİL HAYIR GÖRÜRSÜNÜZ.

ÜRÜNLERİMİZİN TAŞIYICI ÜST İSKELE GÖBEKLERİ; KUMLAMA PRİNÇ DÖKÜM MALZEMEDEN İMAL EDİLMEKTEDİR.

ÜRÜNLERİMİZİN; ELEKTRİK DUY SİSTEMLERİ; E27 ve E14 DUYLU OLARAK , 220 V.UYGUN OLARAK İMALATLARI GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR.

ÜRÜNLERİMİZİN LAMBA SAYISINA GÖRE AYDINLATMA ALANLARI ŞU ŞEKİLDE HESAB EDİLMEKTEDİR.

1 İla 3 lamba Arası 
5 İla 7 m2 için
4 İla 7 lamba Arası 
8 İla 15 m2 için
8 İla 12 lamba Arası 
16 İla 25 m2 için
13 İla 18 lamba Arası 
26 İla 35 m2 için
19 İla 25 lamba Arası 
36 İla 45 m2 için
26 İla 30 lamba Arası 
46 İla 50 m2 için
31 İla 35 lamba Arası 
51 İla 55 m2 için
36 İla 40 lamba Arası 
56 İla 60 m2 için
41 İla 45 lamba Arası 
61 İla 70 m2 için
46 İla 50 lamba Arası 
71 İla 80 m2 için
51 İla 55 lamba Arası 
81 İla 90 m2 için
56 İla 60 lamba Arası 
91 İla 100 m2 için
61 İla 70 lamba Arası 
101 İla 120 m2 için
71 İla 80 lamba Arası 
121 İla 135 m2 için
81 İla 90 lamba Arası 
136 İla 150 m2 için
91 İla 100 lamba Arası 
151 İla 170 m2 için
101 İla 110 lamba Arası 
171 İla 200 m2 için

OLARAK DEĞİŞİKLİK GÖSTERMEKTEDİR.

DİĞER BİR ÖNEMLİ HUSUS İLE ÖZELLİKLE; ANA AVİZENİN ASKI ZİNCİRİN ALIMI VE YERİNE MONTAJI.KULLANILACAK AVİZE ASKISI KONUSUNDA KESİNLİKLE,HALAT TERCİH EDİLMEMELİDİR. AVİZE İMALATÇISI AÇISINDAN ÜRÜNÜ HALATA ASMAK ve MONTE ETMEK SON DERECE SIHHAT AÇISINDA RİSKLİ ve MEŞEKATLİ BİR DURUM MEYDANA GETİRMEKTEDİR.DİĞER TARAFTAN İSE HALATI KUBBE İÇ TAVANA ASMAK KELEPÇELEMEK RİSKLİ BİR DURUM OLDUĞU KADAR ALT UÇ KISMINA AVİZEYİ TAKMAK TA AYNI ORANDA RİSKLİDİR.

NE KADAR UYGUN KALİTEDE ÇELİK KELEPÇE KULLANILSADA AVİZENİN ÖZGÜN AĞIRLIĞINA GÖRE BU KELEPÇELERİN ORTA ve UZUN VADEDE HALATTAN SIYRILMASI ve AYRIMASI RİSKİ BULUNMAKTADIR.BUNUN YERİNE GENİŞ BAKLALI , MÜMKÜN İSEDE KALİBRELİ ZİNCİRLER TERCİH EDİLMELİ; KUBBE İÇİNE ASKISI İSE; ÇİFT TARAFLI OLARAK ; KALİBRELİ ÇELİK SOMUNLU-VİDALI MAPALAR&KARABİNALAR İLE YAPILMALIDIR.

ŞAYET OLANKLAR MÜSEADE EDER İSEDE, ZİNCİRİN ALIMI ve YERİNE MONTAJI İŞLEMİNİNDE AVİZE İMALATÇISINA YAPTIRILMASI EN DOĞRU ÇÖZÜM YOLU OLACAKTIR

İMALATLARIMIZDA;KESİNLİKLE ZAMAK,ALİMİNYUM,DEMİR ve KAPLAMA METAL AKSAMLAR KULLANILMAMAKTA OLUP,MÜŞTERİLERİMİZE DE TAVSİYE EDİLMEMEKTEDİR,İLERİ DOĞRU PAS AKITMA VE KAPLAMA ATMA GİBİ SORUNLAR İLE KARŞILAŞABİLİRSİNİZ.

KISA VADEDE; PRİNÇ HAMMADDEYE ORAN İLE % 50 İLA % 65 CİVARI PRİNÇ HAMMADDE DIŞINDA İMALAT ÜRÜNLER UCUZA MALEDİLİP TEDARİK EDİLEBİLİR.

ANCAK ORTA ve UZUN VADEDE , BU METALLERDE RENK ATMA,ÇİLLENME,KARARMA ve PASLANMA KAÇILMAZ BİR SONUÇ OLACAKTIR.

ÖZELLİKLE ÇOK SICAK ve SOĞUK vede NEM ve RUTUBETLİ YÖRELERİMİZDE BU ÜRÜNLERİN KULLANMA ÖMRÜ DAHADA KISALMAKTADIR.ÜZÜCÜ OLAN TARAFI İSE,DEFORMASYON MEYDANA GELEN ÜRÜNLERİN YERİNDE TAMİRAT vede TADİLATI SÖZ KONUSU OLMADIĞINDAN DOLAYI CAMİ GÖREVLİSİ ARKADAŞLARIMIZ ve CAMİ CEMAATİ VATANLAŞLARIMIZ MADDİ vede MANEVİ HAK MAĞDURİYETİNE MAALESEFKİ UĞRAMAKTADIRLAR.DOLAYISI UCUZ ve UYGUN ÖDEME KOŞULLARI İLE ALINILDIĞI DÜŞÜNÜLEN ÜRÜNLER ÜZERİNDE BİR TAM YIL GEÇMEDEN,YENİ ÜRÜN ALIMINDAN DAHA YÜKSEK BİR MALİYET İLE KARŞILAŞMAKTADIRLAR.

PRİNÇ AKSAM ÜRÜNLERİN BAŞLICA DÜŞMANI DİREKT SU ve OKSİT İÇEREN METARYALLER İLE TEMAS ETMESİDİR.

BAZI CAMİLERDE KULLANICI KARDEŞLERİMİZ,ÜRÜNLER DAHA İYİ PARLASIN ve CANLI GÖRÜNSÜN DÜŞÜNCESİ İLE BU TARZ UYGULAMALARDA BULUNMAKTA,ÜRÜNLERİN TEMİZLİK ve BAKIMLARINI; SU yada OKSİT İÇEREN METERYALLER İLE YAPMAYA ÇALIŞMATADIRLAR.BU TARZ TEMİZLİK ve BAKIM İŞLERİ,ÜRÜNLERİ OKSİTLENDİRMEKTE AKSİNE ÜRÜNLERİN KARARMASINA, ÇİLLENMESİNE ve RENK ATMASINA SEBEBİYET VERMEKTEDİR.

BUNUN YERİNE; TAKRİBİ BEŞ LİTRE MUSLUK SUYU İÇERİSİNE, BİR ÇAYBARDAĞI DOLUSU KADAR HERHANGİ BİR ÇEÇİT SİRKE KATMAK SURETİ İLE ELDE EDİLECEK KARIŞIMIN,PAMUKLU BEZE DALDIRLARAK İYİCE SIKILMASI ÜRÜNE SÜRÜLEREK TOZUNUN ALINMASI ve TEMİZLENMESİ AKABİNDE YİNE KURU BİR PAMUKLU BEZ YARDIMI İLE SİLİNEREK KURULAMA İŞLEMİNDEN SONRA PARLAK BİR TEMİZLİK İŞLEMİNİ BASİT ve MASRAFSIZCA HALLETMİŞ OLACAĞIZ.AYRICA DA ÜRÜNÜMÜZÜN KULLANIM ÖMRÜNÜ UZATMIŞ,İLERİDE DOĞABİLECEK DEFORMASYONLARA KARŞIDA TEDBİR ALMIŞ OLACAĞIZ.ANCAK DİKKAT ETMELİYİZ BU İŞLEM SADECE, ÜRÜN HAMMADDESİ PRİNÇ OLARAK İMAL EDİLEN ÜRÜNLER İÇİN SÖZ KONUSUDUR.E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.